Akce


Dračí doupě ON-LINE


Pravidelná setkání dětí zapojených do stolní rolové hry. Pomocí vyprávění stavíme společný příběh, který ožívá.

Vydej se s námi za dobrodružstvím ve světě plném fantazie, kouzel, nestvůr, tajemství a pokladů! Staň se hrdinou, který společně se svými přáteli dokáže zachránit vesnici před příšerami z temného hvozdu, který objeví vzácný artefakt plný magické moci, který odhalí zapomenuté podzemní město plné pokladů – nebo který prostě mávnutím ruky a kouzlem ohřeje ranní čaj a vtipnou větou rozproudí zábavu na hradní hostině!

Knihovna nabízí pro starší děti kroužek dobrodružných stolní rolových her na hrdiny: Dračí doupě a FATE. Je to druh her, kde hráči zaujímají role vlastních vymyšlených postav a pak za ně v samotné hře jednají. Společně s ostatními pak pomocí vyprávění staví společný příběh. To, jak a kam se bude odvíjet, určuje vedoucí hry zvaný Pán jeskyně, který hráčům pomáhá, ale také jejich postavám do cesty staví nejrůznější výzvy a překážky, aby bylo dobrodružství napínavé. Hráči se tak stanou přímými účastníky příběhů, které by jinak jen četli v knihách nebo viděli ve filmech.

Pro koho? Pro děti od 11 do 15 let, které jsou zvídavé, mají rády fantasy a dobrodružství, jsou otevřené týmové spolupráci a rády si hrají. Vytvoříme dvě družiny pro 5 – 6 dětí.
Kde? V knihovně v jejím historickém sklepení. Sraz vždy na dětském oddělení.
Kdy? Vždy ve čtvrtky od 16.00 do 19.00 hodin. Zde je seznam termínů.

Termíny na první pololetí
1., 8., 15., a 22. října 2020
5.,12, 19. a 26. listopadu
3.,10.,17. prosince
7.,14, . 21., a 28 ledna 2021

Za kolik? Vložné na celé pololetí činí 250,- Kč. Zajišťujeme herní materiály a lektory – vypravěče.

Kontakt: Daniel Bohovic, d.bohovic@knihovna-pardubice.cz

přihláška ke stažení

Více informací najdete zde: http://vendelin.wikidot.com/rpg


sklepení knihovny | 16:00 –19:00

no_handicap-friendly