Výročí

Herec Martin Mejzlík

Dnešní výročí 21.03.1998

byli v divácké soutěži o nejúspěšnějšího herce, herečku a inscenaci VČD v Pardubicích vyhlášeni nejúspěšnějšími Martin Mejzlík (za postavy ve hrách Pozvání na zámek a Mackie Messera v Žebrácké opeře), Lída Vlášková (za hlavní roli v Dámě s kaméliemi a za Lakomou Barku) a Gustav Skála, ředitel divadla, za hru Maska aneb lásky, kterou režíroval.
Článek z pardubické Záře

Dnešní výročí 21.03.1990

byly v Pardubicích nově pojmenovány tyto ulice: Zborovské nám., nám. Čs. legií, Prokopův most, Bubeníkovy sady, ul. Sv. Anežky České, Sukova tř., Mladých, nám. Republiky, Bartoňova, E. Košťála, Jos. Janáčka, Lidm. Malé, Blahoutova, učitelky Vojtěchové, L. Matury, MUDr. Ducháčkové, J. Palacha, nám. Benešovo, Masarykovo nám., most Pavla Wonky, ul. Josefa Ressla. Naopak byly zrušeny tyto názvy pardubických ulic: Jägermannova, Koněvovo nám., Leninovo nám., Urxova, most Rudé armády, Sady pionýrů, Hartmannova, Sovětské armády, nám. Osvobození, Gottwaldova v Lánech na Důlku, Engelsova, Frunzeho, Chaloupeckého, J. B. Pecky, K. Marxe, Kirova, Říjnové revoluce, Synkova, Únorová, Gottwaldova tř., J. M. Sverdlova, most SČSP, Hakenova, Husova ve Svítkově, Hybešova.
Houslista Váša Příhoda

Dnešní výročí 21.03.1930

koncertoval v pardubickém Městském divadle houslový virtuos Váša Příhoda.
Moravanské sokolky v roce 1913

Dnešní výročí 21.03.1892

byla v Moravanech založena Tělovýchovná jednota Sokol.
Pečeť Jaroslava z Pernštejna

Dnešní výročí 21.03.1560

byl do desk zemských vtělen zápis o prodeji pernštejnského panství na Pardubicku panem Jaroslavem z Pernštejna českému králi Ferdinandovi I. Pardubice se tak staly královským komorním městem.