Výročí

Dnešní výročí 29.06.1995

byla za přítomnosti přednostky Okresního úřadu v Pardubicích JUDr. Drahomíry Bartoškové a primátora města Pardubic Ing. L. Slezáka, CSc., slavnostně otevřena ve Smilově ulici v Pardubicích nově rekonstruovaná budova ústředí akciové společnosti Pojišťovna IB.
Pavilon Balneoprovozu

Dnešní výročí 29.06.1995

byla v Lázních Bohdanči otevřena budova "Balneoprovoz". V dvoupodlažní budově jsou dvacetimetrový bazén, vířivé masáže, vany, tělocvična, masážní stoly aj.

Dnešní výročí 29.06.1994

byla televiznímu studiu ZUBR Pardubice udělena licence na lokální vysílání na 44. kanále pro město Pardubice a okolí v dosahu 8-12 km.

Dnešní výročí 29.06.1994

schválila vláda návrh zákona o vyšších územněsprávních celcích, podle kterého předpokládá v ČR 17 těchto celků. Sídlem jednoho z nich by měly být Pardubice, odkud by byly řízeny okresy Pardubice, Chrudim, Svitavy a Ústí nad Orlicí.
Požár v rafinerii petroleje v Pardubicích

Dnešní výročí 29.06.1919

vypukl požár ve FANTOVĚ továrně (dnes PARAMO). Zachvátil budovu nové továrny na parafín, tzv. baseny, a zničil celé vnitřní zařízení. Během ohně došlo k několika výbuchům amoniaku a parafínu. Práce hasičské, jichž se zúčastnilo závodní dělnictvo, tovární sbor hasičský, sbor místních dobrovolných hasičů z Pardubic, Svítkova aj., se omezily na záchranu ostatních objektů. Naštěstí vál příznivý vítr, který zanášel plameny v jiný směr. Byl to druhý oheň po převratu v této továrně. První v listopadu 1918 zničil budovu staré parafínky.
Evangelický kostel v Pardubicích

Dnešní výročí 29.06.1897

byl slavnostně předán věřícím dobudovaný evangelický chrám na křižovatce Hronovické a Sladkovského ulice v Pardubicích.

Dnešní výročí 29.06.1872

splynuly v Přelouči Privátní spolek a Zábavní spolek v "Zábavní spolek", který v roce 1884 přijal jméno "Občanská beseda".