Anniversary

Fotografie z autobusové nehody

Anniversary today 06.07.1995

došlo k tragické nehodě turistického zájezdu MODELÁRNY Nemošice. Autobus výpravy sjel u obce Kolárovice na Slovensku ze silnice a narazil do protisvahu. Na místě nehody zůstalo 13 mrtvých, jeden cestující zemřel při převozu do nemocnice, dva další podlehli zranění v nemocnici. Sedmnáctá oběť zemřela po převozu do pardubické nemocnice.

Anniversary today 06.07.1993

se ve Staročernském lese u Pardubic poprvé hrála hra Paintball Game.

Anniversary today 06.07.1947

se jel na pardubickém městském stadiónu VIII. (poslední) ročník Memoriálu J. K. Lobkovice. Zvítězil Angličan Plant.

Anniversary today 06.07.1930

byla otevřena nová školní budova ve Chvaleticích, postavená podle návrhu akad. arch. Karla Řepy.

Anniversary today 06.07.1915

List Východočeský kraj přinesl 6. července 1941 na str. 5 tuto zprávu: "Husův památník v Mikulovicích. Málo se ví, že v Mikulovicích mají úpravný Husův památník. Na podlouhlém záhonu při silnici k Ostřešanům jsou navršeny dvě skalky. Na pravé je nápis: Za světové války roku 1915, pět set let od požáru Kostnické hranice, byly na tomto místě k upomínku nám i budoucím zasazeny lípy, nazvané Husovy. A na druhé skalce se čte: Tento kámen hlásá památku zemana Maršíka z Mikulovic, který léta 1415 přivěsil pečeť na stížný list proti upálení Mistra Jana Husa."
1874, jmenování Alfréda, rytíře z Krausu, čestným měšťanem královského města Pardubic

Anniversary today 06.07.1874

byl pardubický rodák dr. Alfréd z Krausů, pozdější český místodržitel, jmenován čestným občanem města Pardubic.
Pruský král Vilém I.

Anniversary today 06.07.1866

dorazil za svými vojsky do Pardubic pruský král Vilém s celou plejádou svých rádců a s veškerou generalitou. Delegaci města, vedenou starostou Václavem Bubeníkem a žádající zmírnění uvalené kontribuce, hrubě odbyl.

Anniversary today 06.07.1862

byl pardubický Pěvecký spolek přejmenován na Pěvecký spolek Pernštýn. Při té příležitosti se konalo odhalení spolkového praporu a předání diplomů čestného členství starostovi města Václavu Bubeníkovi a radnímu Leopoldu Wernerovi.