Anniversary

Tomáš Topinka

Anniversary today 29.09.1996

se stal v Pardubicích vítězem 48. ročníku Zlaté přilby České republiky mladý český plochodrážní jezdec z Olympu Praha Tomáš Topinka.
Vladimír David při vernisáži

Anniversary today 29.09.1995

byla ve foyeru pardubické radnice zahájena výstava barevných fotografií pardubického fotografa Vladimíra Davida z dostihů Velké pardubické.

Anniversary today 29.09.1994

byla podepsána zakládající smlouva a. s. PŘÍSTAV Pardubice. Akcionáři jsou město Pardubice, město Přelouč, Povodí Labe a.s., České přístavy a.s., Československá plavba labská a.s., CEVA Prachovice a.s., COMET s. r.o., Solné mlýny a.s., UNICO a.s., Dopravní stavby IES Olomouc s. r. o., DMP a.s., Stavby silnic a železnic Praha a.s., Jiří Požár - Interbau Pardubice, První pardubická stavební s.r.o., Pozemní stavby Pardubice a.s., Transporta Chrudim a.s., Ladislav Šturm - Hydroservis, Cheming a.s., Autosklo Šimek s.r.o.
Interiér kostela v Sezemicích

Anniversary today 29.09.1991

byl v sezemickém kostele vysvěcen nový zvon "Maria".
Antonín Kasper

Anniversary today 29.09.1929

se jel na travnaté dráze dostihového závodiště Velké pardubické první ročník Zlaté přilby Československa. První "zlatou" si odvezl Čechoslovák Zdeněk Pohl. Poslední "zlatá" se jela na trávě v roce 1963 a získal ji Antonín Kasper starší. Od roku 1964 se závod přestěhoval na plochodrážní stadión ve Svítkově."

Anniversary today 29.09.1923

zahájilo provoz pardubické krematorium jako třetí v Československu. Jako první v něm byla zpopelněna Marie Řezáčová, úřednice z Pardubic. Dne 1. listopadu 1935 bylo při krematoriu dáno do užívání kolumbárium, vybudované podle návrhu arch. Karla Řepy.
Ludvík Jagellonský, král český a uherský

Anniversary today 29.09.1524

udělil král Ludvík Jagellonský městu Pardubicím roční jarmark tři dny před sv. Bartolomějem tj. 21. srpna.