News


Nový projekt – Čti s Beksou

V tomto roce Krajská knihovna v Pardubicích navázala spolupráci s BK JIP Pardubice. A jaký je výsledek? Vznikl nový projekt Čti s Beksou, který je určen žákům 2. a 3. tříd z pardubických základních škol. Malí čtenáři tak budou číst a bavit se o knihách se sportovními ikonami. 

„Jsme moc rádi, že můžeme spolupracovat s Beksou. Ukazuje se, že kultura a sport mohou jít ruku v ruce. Je pro nás podstatné, že právě díky podpoře knihovny ze strany vrcholových sportovců můžeme dětem ukázat, jak je důležité vzdělávat nejen tělo, ale i ducha. A to všechno jde zábavnou formou," podotýká k projektu ředitelka Krajské knihovny v Pardubicích Radomíra Kodetová.

Projekt Čti s Beksou je pro letošní školní rok naplněn. Do projektu se přihlásili žáci ze základních škol: Základní škola Pardubice-Polabiny, npor. Eliáše 344, Základní škola Pardubice – Studánka, ZŠ Pardubice, Josefa Ressla, ZŠ a MŠ Pardubičky, Kyjevská 25, Pardubice.

„Máme upřímnou radost, že nový projekt ‚Čti s Beksou‘ oslovil třídní učitele již v prémiovém ročníku. Celkem se přihlásilo 13 tříd ze čtyř základních škol. Patrony tohoto projektu jsou ti nejvyšší hráči z našich řad: podkošoví hráči Radek Nečas, Kamil Švrdlík a Ondřej Kohout," oznámil René Peška, PR manažer pardubického basketbalového klubu.

Děkujeme všem aktivním paní učitelkám a ředitelům základních škol, kteří se do projektu zapojili. Věříme, že společnými silami se nám podaří žáky zaujmout a nadchnout pro čtení knížek. První besedy se uskuteční na dětském oddělení krajské knihovny začátkem listopadu.

Patroni projektu: 


imagetools08

(Zleva: Radek Nečas, Kamil Švrdlík a Ondřej Kohout)

 Podívejte se, jak čtení probíhalo! Stačí kliknout sem.

Další informace získáte na adrese: http://bkpardubice.cz/novinka-cti-s-beksou

Soupis doporučených knih pro 2. a 3. ročník ZŠ je k dispozici zdezde