FAQ


Kolik u vás zaplatím ?

Aktuální ceník najdete zde.


Kde najdu knihovní řád ?

Najdete ho zde.


Nemohu se přihlásit do on-line katalogu, proč? jak? mám psát nuly? co je ID čtenáře?

Pro přihlášení čtenáře do on-line katalogu je nutné zadat:
do prvního pole celé číslo pod čárovým kódem na průkazce (včetně nul)
do druhého pole rok vašeho narození např. 1955 (verifikaci či jinak řečeno heslo, doporučujeme po přihlášení si změnit , kliknout nahoře na záložku "čtenář")


Chci si vyhledat knihy a nejde mi to, nebyl mi sdělen kód

Pro vyhledávání v on-line katalogu není potřeba být přihlášen, stačí kliknout na tlačítko "host". Až v případě, že chcete knihy rezervovat (lze jen ty co jsou vypůjčené) nebo pokud si potřebujete prodloužit výpůjčky či využít meziknihovní službu a pod. je nutné být přihlášen.


Mohu si objednat knihy a pak si je přijít vypůjčit?

Službu objednávání knih, které jsou volné neposkytujeme. Lze si objednat pouze tituly, které mají všechny exempláře vypůjčené, nebo publikace k prezenčnímu studiu do studovny a to přímo na tento mail a bezplatně.


Jak si mohu prodloužit výpůjčky?

Čtenáři si mohou své výpůjčky sami prodlužovat, rezervovat, sledovat poplatkové konto, objednávat MVS a podobně on-line. Stačí se přihlásit do našeho katalogu na www.knihovna-pardubice.cz a poté kliknout na záložku “čtenář”. (pro přihlášení se zadává čár.kód průkazky a jako heslo(verifikace) je pro začátek nastaven rok vašeho narození. Pokud jste si heslo změnili,  použijte vaše nové heslo.

Pro prodloužení dále odkaz "výpůjčky" a po rozkliknutí "čísla" před knihou, kterou chcete prodloužit se Vám objeví tlačítko "prodloužit". Nelze prodlužovat rezervované knihy a rezervovat volné publikace. Aby bylo prodloužení úspěšné, musíte splňovat následující podmínky: mít zaplacenou registraci, nesmí být na vašem kontě vůči knihovně žádný dluh, dokument nesmíte mít déle než je povolená výpůjční lhůta (zpravidla 3 měsíce) a nesmí být požadován jiným čtenářem.

Nemůželi systém knihu prodloužit, tuto skutečnost Vám sdělí. Určitě je možné i dohodnout se telefonicky (spoj. 466531240) nebo mailem (dotazy@knihovna-pardubice.cz).

Pokud budete mít zájem, rádi Vám vše ukážeme v praxi, stačí se stavit ve studovně, v 1. patře


Jak si mohu knihu zarezervovat?

Čtenáři si mohou on-line své výpůjčky sami prodlužovat, knihy rezervovat, sledovat historii výpůjček, po dohodě objednávat MVS a podobně.

Postup pro rezervaci: přihlásit se do katalogu na na www.knihovna-pardubice.cz (pro přihlášení se zadává čár.kód průkazky a jako heslo rok vašeho narození)

Pak vyhledejte dokument, klikněte na "podrobnosti". Dále postupujte dle pokynů na obrazovce. POZOR!! DOKUMENTY, KTERÉ JSOU K DISPOZICI (nejsou půjčené) REZERVOVAT NELZE


Nenašli jste zde odpověď na Vaši otázku?

Pište na dotazy@knihovna-pardubice.cz


Meziknihovní výpůjční služba - pravidla

Knihu si můžete objednat u nás prostřednictvím meziknihovní výpůjční služby - objednávka je závazná, buď písemná (ve všeobecné studovně v 1. patře) nebo přes náš katalog. Postup pro on-line objednávku (jen pro registrované): po přihlášení do Vašeho čtenářského konta vyplníte a odešlete objenávku MVS (předposlední odkaz v nabídce vpravo nahoře).
Jakmile kniha dojde, posíláme informaci.

Výpůjční lhůta je zpravidla měsíc (stanoví ji půjčující knihovna) a neprodlužuje se. Poplatek za poštovné a balné je jednotný 40,-Kč. Stejným způsobem lze objednat i kopii článku z periodik.